Class 6 Courses

Class 6 Math App's Tests

Class 6 Math e-Book's MCQs - Complete

How to do Percentages MCQ App Free Download & e-Book - 183

MCQ: 183

If the price of rice in 2014 is $20/kg which was 30% more than what it was in 2010 then the price of rice per kg in 2010 was

  1. $16.38
  2. $14.38
  3. $15.38
  4. $17

Class 6 Math App & e-Book Tests PDF Download

How to do Percentages Study App: Free Download iOS & Android

The App: How to do Percentages MCQ App to study How to do Percentages Notes, 6th Grade Math MCQ App, and 7th Grade Math MCQ App. The "How to do Percentages" App to free download 6th Grade Math MCQ App (Android & iOS) includes complete analytics with interactive assessments. Download App Store & Play Store study Apps & enjoy 100% functionality with subscriptions!

How to do Percentages App (Android & iOS)

How to do Percentages App (Android & iOS)

6th Grade Math App (Android & iOS)

6th Grade Math App (iOS & Android)

7th Grade Math App (Android & iOS)

7th Grade Math App (Android & iOS)

9th Grade Math App (Android & iOS)

9th Grade Math App (iOS & Android)